14 stycznia 2021 12:01

OBIADY - STYCZEŃ

22 grudnia 2020 10:33
Bogumiła Kowalska

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie W tym roku szkolnym ferie będą inne nich dotychczas. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Pandemia COVID-19 oznacza, że wielu z nas zostaje w domu i prowadzimy siedzący tryb życia. Ale w takim czasie bardzo ważne jest, aby ludzie w każdym wieku i o różnych umiejętnościach byli tak aktywni, jak to tylko możliwe. Kampania WHO's ,,Bądź Aktywnym” ma na celu pomóc zadbać nam o aktywność fizyczną. Pamiętajmy - Wystarczy zrobić krótką przerwę od siedzenia, wykonując 3-4 minuty ruchu fizycznego, takich jak chodzenie lub rozciąganie, pomoże złagodzić mięśnie i poprawić krążenie krwi i aktywność mięśni. Regularna aktywność fizyczna może pomóc nam przetrwać ten trudny czas i nadać naszym dniom odmienności i pokonać rutynę. Jest to również dobre dla naszego zdrowia psychicznego - zmniejszenie ryzyka depresji, zaburzeń poznawczych i opóźnić wystąpienie demencji - i poprawić ogólne uczucia.

23 grudnia 2020 19:28
Bogumiła Kowalska

Jasełka też mogą być online Nie ulega wątpliwości, że panująca pandemia i wiążący się z nią reżim sanitarny w znaczący sposób ograniczyły możliwość zwyczajowego przekazu wielu akcji i przedsięwzięć. W związku z powyższym także odegranie jasełek (przedstawień opowiadających o przyjściu Pana Jezusa na świat) nie mogło odbyć się w tradycyjnie przyjętej formie.

18 grudnia 2020 19:09
Bogumiła Kowalska

„Razem na święta” – finał świątecznej zbiórki słodkości Tradycyjnie, jak co roku, zorganizowaliśmy akcję zbiórki darów na Święta Bożego Narodzenia dla rodzin z naszej gminy będących w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem dołączyliśmy do inicjatywy MEN – „Razem na święta”. Mimo tego, że wszystkim nam jest trudno w tych czasach pandemii COVID, to serca wciąż są otwarte na pomoc i dzięki temu udało się zebrać słodycze, którymi obdarujemy pięć rodzin.

10 grudnia 2020 11:15
Bogumiła Kowalska

Co wiedzą o polskich ptakach? „Ptaki Polski” to tematyczny konkurs ostatnio zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody – „Salamandra”. Jego głównym założeniem było wykazanie się wiedzą z zakresu nazewnictwa i charakterystyki cech gatunków ptaków występujących w naszym kraju.

7 grudnia 2020 17:15
Bogumiła Kowalska

Tyyyyle Mikołaaaajów online Mikołajki zawsze obchodzimy 6 grudnia. Właśnie tego dnia wspominamy postać dobrodusznego biskupa z Miry. Odwiedzin tego szczodrobliwego świętego najbardziej oczekują dzieci. Te, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują rankiem prezenty. Najczęściej zostają one ukryte pod poduszką, w buciku lub w innym, specjalnie przygotowanym na tę okazję miejscu.

7 grudnia 2020 11:33

OBIADY

1 grudnia 2020 21:39
Bogumiła Kowalska

Noc, która uczy „Noc Naukowców” jest jedyną taką w Europie, która dostarcza co roku niezapomnianych wrażeń. 27 listopada 2020 r. od godz. 16:00 do godz. 22:00 odbyły się w jej ramach bardzo ciekawe imprezy popularno - naukowe i rozrywkowe zarazem. Przyświecało im hasło: „Researchers’ Night”. Ich priorytetowymi celami były przede wszystkim: integracja naukowców ze społeczeństwem, stworzenie okazji do spotkania, poznanie siebie i podejmowanych wspólnych działań. Wszystko to w atmosferze zabawy i wzajemnego zrozumienia.

1 grudnia 2020 21:43
Bogumiła Kowalska

Projekt: „Bierzmy sprawy w swoje ręce” Niepełnosprawność jest jednym z aspektów funkcjonowania między ludźmi, który „nie definiuje” danej osoby. Co więcej, zwraca uwagę na konieczność wprowadzenia jednolitych standardów dostępności wszystkich tych, tak doświadczonych przez los na różnych poziomach życia w społeczeństwie.

27 listopada 2020 07:35
Bogumiła Kowalska

Nasi ulubieńcy – pluszowe misie Od kilku lat 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie postanowili zaprezentować swoje niedźwiadki w okolicznościowej galerii online. Zdjęcia zostały zamieszczone na fanpage’u naszej placówki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13