MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKO – FOTOGRAFICZNY

15 czerwca 2022 12:04

Bogumiła Kowalska

Wyróżnienie dla Julki z VIII b

Rozbudzanie zainteresowań poetyckich wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności wyrażania emocji poprzez obraz i rozwijanie wyobraźni twórczej to główne cele konkursu poetycko-fotograficznego zorganizowanego przez polonistów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Takie jest życie, taki jest świat”.

Warunkiem udziału w twórczej rywalizacji było samodzielne napisanie wiersza na wspomniany wyżej temat i wykonanie zdjęcia nawiązującej do treści utworu. Przygotowana praca miała tworzyć nierozerwalną całość połączoną wspólnym tytułem.

Konkursem zainteresowała się Julia Pyrzyńska (kl. VIII b) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Zmotywowana do działania przez swojego polonistę Przemysława Ciesielskiego napisała tematyczny wiersz, którego dopełnienie stanowiła ciekawa w swoim przekazie fotografia.

Warto było stanąć w konkursowe szranki. Jury międzyszkolnej rywalizacji biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny (kreatywność w podjęciu tematu: oryginalność, koncepcję, technikę, kulturę języka oraz zawartość merytoryczną, w tym stopień wrażliwości i wnikliwej obserwacji otaczającego świata) postanowiło przyznać naszej ósmoklasistce wyróżnienie.

Julce gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy dalszego rozwoju poetyckiego talentu.