Na 5. miejscu w Wielkopolsce

7 czerwca 2022 r. na boiskach koszykarskich w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki XXIII Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3x3 w kategorii dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców wzięło udział 10 najlepszych szkół: SP 18 Poznań, SP Opalenica, SP 15 Konin, SP Golina, SP 2 Wolsztyn, SP 4 Jarocin, SP 2 Gniezno, SP 8 Krotoszyn , SP 2 Leszno i SP 1 Ostrów Wielkopolski.

Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Zespół chłopców w grupie wygrał 2 mecze z SP 18 Poznań i SP 15 Konin, lepsi okazali się przeciwnicy z Wolsztyna i Ostrowa Wielkopolskiego. Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w Wielkopolsce. Jest to ogromny sukces dla drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Skład zespołu: Adam Perliński, Sebastian Marciniak, Aleks Osika i Filip Łukomski.

Brawo!!!

Robert Iwiński