„Kangur Matematyczny” 2022

15 czerwca 2022 11:59

Bogumiła Kowalska

Bardzo dobry wynik Ignacego

W XXXI edycji konkursu matematycznego „Kangur" rywalizowało 6 milionów uczniów z 65 krajów na całym świecie, z Polski prawie 230 tysięcy. Jest on rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych: Żaczek dla klas drugich szkół podstawowych, Maluch - dla klas trzecich i czwartych, Beniamin - dla klas piątych, i szóstych, Kadet – siódmych, i ósmych, Junior - dla klas pierwszych, i drugich liceum oraz technikum, Student - dla ostatnich klas liceów, i techników.

We wtorek (14 czerwca) w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbyło się okolicznościowe podsumowanie tegorocznej edycji konkursu w rejonie konińskim. Podczas uroczystości nagrodzono 27 uczestników, w tym dwóch za tytuł laureata oraz 25 za bardzo dobry wynik.

Wśród wyróżnionych był uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ignacy Gajewski z klasy V c, nad którym opiekę merytoryczną sprawowała nauczycielka matematyki Joanna Graczyk. Nasz przedstawiciel wykazał się gruntowną wiedzą i logicznym myśleniem w rozwiązywaniu testu w swojej kategorii. To właśnie zagwarantowało piątoklasiście bardzo dobry wynik w tegorocznej edycji konkursu.

Ignacemu gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach zmagań z „Kangurem”.

Joanna Graczyk