Biblioteka Publiczna w Golinie

Dobry zwyczaj...wypożyczaj!

Maj to szczególny miesiąc dla bibliotekarzy. Wtedy bowiem przypada Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. To czas odwiedzin uczniów i przedszkolaków. W Bibliotece Publicznej w Golinie oraz w filii w Przyjmie słychać było dziecięcy śmiech i tupot stóp przechadzających się między półkami.

Nasze książnice odwiedziły: dzieci z Gminnego Klubu Malucha "Kącik Skrzata" wraz z wychowawczyniami, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  przy Szkole  Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z paniami  Iwoną Derek i Moniką Sobczak, smyki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie wraz z panią Magdaleną Lewandowską oraz pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielkami  Żanetą Wilant i Joanną Lewandowską.

Wszystkie dzieci pokrótce zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz z zasadami funkcjonowania biblioteki. Miały także możliwość zaobserwować rozmieszczenie książek na półkach. Bibliotekarki: Karolina Kasprzak, Anna Nawrocka oraz Monika Paszek przystępnie objaśniły, na czym polega katalogowanie zbiorów oraz  jak wygląda przyjęcie w poczet czytelników.  Nasi  goście mieli  także możliwość zeskanowania woluminu przy pomocy czytnika kodów kreskowych.  Dzieci z  ciekawością wysłuchały  interesujących opowieści o przygodach ulubionych bohaterów, a następnie rozwiązały szarady i rebusy oraz  wykonały przepiękne zakładki do książek.

Nasi mili goście w drogę powrotną wyruszyli  z uśmiechem  na twarzach i z prezentami. Otrzymali m.in.  zbiór baśni "Golinianie dzieciom" wydany przez Bibliotekę Publiczną w Golinie.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej.

Karolina Kasprzak