OD PEDAGOGA

18 października 2021 18:00

Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Dzisiejsze czasy spowodowały, że coraz trudniej jest wychowywać młodego człowieka i utrzymywać z nim dobry kontakt, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Sama często tego doświadczam podczas pracy z uczniami klas 6, 7 i 8. Każdy z nas chce wychować swoje dzieci na wartościowych, mądrych i radzących sobie w życiu ludzi. Chcemy, żeby nasze pociechy miały dobre wyniki w nauce, prawidłowe relacje międzyludzkie, radziły sobie w sytuacjach trudnych. Nikt nas nie uczy rodzicielstwa, więc to dodatkowo utrudnia zadanie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom wielu z Was, postanowiłam udostępniać Państwu wskazówki, materiały, zaproszenia na kursy, webinaria itp., które mogą ułatwić podróż ku dorosłości Waszego dziecka w duchu empatii i zrozumienia. Z doświadczenia wiem (mam 18 -letniego syna), że ten sposób komunikacji, który chcę przedstawić, a stosuję go od wielu lat, działa! Nie jest to łatwe, ponieważ odmienne od tego, utartego modelu wychowania, jaki znamy, ale warto!

Zachęcam Państwa do komunikacji opartej na Porozumieniu Bez Przemocy i życzę wytrwałości i zadowolenia ze swoich dzieci 😊

Agata Wojdyńska Pedagog szkolny

Jak motywować swoje dziecko? [POBIERZ/ZOBACZ]