ZAJĘCIA KULINARNE

4 października 2024 07:30

Upiekli chleb, ugotowali żurek…

W naszej szkole zorganizowaliśmy wyjątkowe zajęcia kulinarne, które miały na celu rozwijanie umiejętności gotowania i pieczenia wśród uczniów.

Klasa III a zajęła się pieczeniem chleba, natomiast III c przygotowywała żurek z wcześniej zrobionego zakwasu.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień, a kuchnia i szkolne sale zamieniły się w prawdziwe królestwo smaków. Każdy z uczniów otrzymał swoje zadanie – jedni mieli przygotować zakwas, inni miksować ciasto, a jeszcze inni zajęli się krojeniem przyniesionych składników na żurek. W powietrzu unosił się zapach, a atmosfera pełna radości i entuzjazmu sprzyjała twórczym pomysłom.

Na koniec zajęć każdy mógł zabrać do domu przepisy, aby móc kontynuować kulinarne przygody w swoich rodzinach. Uśmiechy na twarzach uczniów i zadowolenie z własnych osiągnięć były najlepszym podsumowaniem naszego dnia w szkole.

Mamy nadzieję, że takie zajęcia staną się stałym punktem w naszej szkolnej ofercie!

Aleksandra Bukowska, Bogumiła Kowalska, Małgorzata Iwińska