ZA NAMI 10 MIESIĘCY NAUKI

26 czerwca 2021 22:12

„Stacja końcowa” – rozdanie świadectw

Na pewno rok szkolny 2020/2021 zapisał się na kartach historii edukacji w wyjątkowy sposób. Wszystko to za sprawą kształcenia online, które przez blisko 7 miesięcy zastąpiło stacjonarny tryb nauczania. Taki obrót sprawy podyktowała już drugi raz ogólnoświatowa pandemia COVID-19.
W związku z tym także i tegoroczne uroczystości podsumowujące kolejny rok nauki przebiegały w każdej placówce oświatowej w innych okolicznościach.

Podobnie było w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 25 czerwca 2021 r. skromne podsumowanie 10 miesięcy pracy zainaugurowała dziękczynna Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Później w trosce o bezpieczeństwo, przy zachowaniu reżimu sanitarnego uczniowie odebrali z rąk swoich wychowawców zasłużone świadectwa. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że ta wyczekiwana przez wielu chwila odbyła się również w innych okolicznościach niż zwykle - bez uroczystego apelu, w salach lekcyjnych i hali widowiskowo-sportowej.

To był kolejny trudny rok szkolny. Na pewno zapisze się on w naszej pamięci na długi czas. Miejmy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie normalny, tylko i wyłącznie z tradycyjną formą kształcenia.

Całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie życzymy: zdrowych, bezpiecznych, ciepłych i słonecznych wakacji, dedykując jej przy okazji poniższy wiersz Barbary Szelągowskiej.

Razem z rodzicami
idziemy na dworzec.
Już czeka na nas pociąg!
Jedziemy nad morze!

Walizka pełna ubrań,
A głowa pełna marzeń.
Co czeka nas na miejscu,
Za chwilę się okaże!

Jedziemy pośród pól;
Jedziemy przez lasy.
Mijamy miasta, wsie.
Jedziemy na wczasy!

Nareszcie pociąg zwalnia
I wjeżdża już na stację.
A nam się krzyczeć chce:
WAKACJE, są WAKACJE!

Do zobaczenia 1 września! 😉

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.