Z wizytą w Toruniu.

26 października 2019 20:44

23 października 2019r.grupa uczniów uczestniczyła w wycieczce do Torunia, zorganizowanej przez p. Urszulę Jeziorną. Opiekę nad młodzieżą sprawowała również p. Aneta Nowak, p. Bogumiła Kowalska i p. Agnieszka Pakuła.

Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Przedstawił on w bardzo przystępny sposób podstawowe gwiazdozbiory na niebie. Uczniowie pod opieką astronoma wyruszyli w rejs na Księżyc, wylądowali na Marsie, przelecieli przez pierścienie Saturna i poszukiwali odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Seans był bardzo realistyczny i zrobił na uczniach ogromne wrażenie.

Następnie udaliśmy się na spacer po starówce, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które jest interaktywnym centrum promującym nowoczesną komunikację naukową. Samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawaliśmy prawa przyrody, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.
Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Urszula Jeziorna