Z POMOCĄ DZIECIOM AFRYKI

26 marca 2021 17:00

Podsumowanie „pączkowej” akcji

„Wyślij pączka do Afryki” to akcja charytatywna Fundacji Kapucyni i Misje, której celem od lat jest pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Zebrane w ten sposób pieniądze zostają co roku przeznaczone na: dożywianie głodnych dzieci, ich edukację, opiekę medyczną, słodycze oraz wsparcie sierot i tamtejszych wspólnot.

Przypomnijmy, w tym roku do wsparcia misyjnej fundacji przyłączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Począwszy od Popielca aż do 25 marca zbierali do swoich skarbonek datki na rzecz potrzebujących z Afryki.

Wszystkie zgromadzone w ten sposób pieniądze (850 zł) zostały przesłane 26 marca br. przez szkolną koordynatorkę przedsięwzięcia – s. Lilianę Sochę CSDP na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Cieszy fakt, że akcja o tak oryginalnej nazwie znalazła spore grono zainteresowanych tym konkretnym dziełem miłosierdzia. To się chwali. W tym miejscu dodać należy, iż wśród nich byli: uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, ale także dyrektor Ewa Kutnik, burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, radni – Anna Kapturska i Janusz Mirek, pracownicy miejscowego urzędu miejskiego oraz mieszkańcy Sołectwa Spławie.

***

Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy w bezinteresowny sposób włączyli się w materialne wsparcie akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki”.

Liliana Socha CSDP