Z PAMIĘCIĄ W SERCU!

18 maja 2020 17:25

Wiersze w podzięce św. Janowi Pawłowi II

W biografii Karola Wojtyły późniejszego św. Jana Pawła II przeczytamy mnóstwo ciekawych wątków z jego życia, które niejednokrotnie zaskakują i zadziwiają. Jednym z nich jest ten dotyczący jego zainteresowań szeroko pojętą literaturą, które przejawiał już od młodzieńczych lat. To właśnie spod jego pióra wyszło wiele wspaniałych utworów poetyckich czy dramatycznych. Do dziś są one podziwiane za kunszt twórczy i bogatą tematykę.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak CSDP we współpracy z: czwartoklasistką ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie, ks. Arturem Kazeckim, rodzicami postanowili upamiętnić papieża Polaka w sposób bliski jego sercu – poetyckim słowem. Wszystko to za sprawą recytacji wierszy o naszym wyjątkowym świętym, które zostały nagrane, a później połączone w jeden, wyjątkowy film.

Przedsięwzięcie godne zauważenia, tym bardziej, że przygotowane w hołdzie i podzięce za dar życia, i posługi św. Jana Pawła II. Efekty pracy uczniów można zobaczyć tutaj, wystarczy kliknąć: