Z PAMIĘCIĄ O MAMACH I ŚW. JANIE PAWLE II

11 czerwca 2020 18:55

Kremówkowo - kuchcikowo

Różne okazje i okoliczności można świętować na wiele sposobów, bo ile głów, to tyle pomysłów.
W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II i niedawnym Dniem Matki, 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zainspirowane przez swoją drużynową Iwonę Kasprzak, postanowiła uczcić te wyjątkowe chwile nietuzinkowym przedsięwzięciem.

Dzieci przygotowały pyszne kremówki - ciastka, o których wspominał nasz papież, będąc z odwiedzinami w rodzinnych Wadowicach w 1999 r. Zaangażowane w przyrządzanie słodkości, przy zachowaniu zasad pełnego bezpieczeństwa, zdobyły sprawność „kuchcika”. W głównej mierze jednak w tak oryginalny sposób przypomniały postać jednego z najznamienitszych Polaków przełomu wieków, przy jednoczesnym wyrażeniu pamięci o TYCH NAJDROŻSZYCH, czyli MAMACH.