Serduszkowe inicjatywy na walentynki

W związku z obchodami dnia św. Walentego - patrona zakochanych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Samorząd Uczniowski obu sekcji (młodszej i starszej), zainicjował szereg ciekawych inicjatyw.

Tym razem ze względu na pandemię świętowanie tego wyjątkowego w roku dnia obchodzone było na dwa sposoby. I tak, najmłodsi uczniowie bawili się stacjonarnie, natomiast klasy IV-VIII online. Stąd też nie dziwi nikogo, że nawet działalność okazjonalnej poczty walentynkowej przeniosła się ze szkolnych korytarzy do sieci.

Ponadto w niedzielę 14 lutego na naszej stronie internetowej został wstawiony filmik
z życzeniami przygotowany przez Filipa Sołtysiaka z VI d. Dzień później Samorząd Uczniowski sekcji kl. IV-VIII umieścił link do chmury wyrazowej, w której trzeba było wpisać słowa w luźny sposób wiążące się z walentynkami. Pojawiały się one systematycznie na kolejnych lekcjach, dzięki czemu powstał ciekawy zbiór tematycznych skojarzeń. Dopełnienie tego bądź co bądź językowego zadania stanowiły grupowe lub indywidualne zdjęcia, tworzące ciekawą galerię, która nawiązywała do dnia zakochanych.

Mimo ograniczeń spowodowanych epidemią, stosunkowo nowy zwyczaj, od niedawna obchodzony również w Polsce, przebiegał wśród społeczności golińskiej podstawówki w miłej
i przyjemnej atmosferze. Miejmy nadzieję, że kolejne walentynki będą miały już normalny przebieg…

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego