Z OKAZJI 103. ROCZNICY…

11 listopada 2021 14:01

|

Katarzyna Szadkowska

Z OKAZJI 103. ROCZNICY…

…odzyskania przez Polskę niepodległości

Co roku uroczyście obchodzone Święto Niepodległości przypomina nam o odzyskaniu przez Polskę upragnionej wolności. Po123 latach niewoli i zmagań z uciemiężeniem ze strony zaborców – Rosji, Prus oraz Austrii, nasza Ojczyzna stała się na nowo suwerenna.

Już 10 listopada 2021 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z radością i dumą świętowała 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody zapoczątkował poranny happening „Żywy napis”. Później uczniowie, dyrekcja i nauczyciele zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”, czym zaakcentowali kolejny już raz swój udział w akcji #SzkołaDoHymnu, koordynowanej w naszej szkole przez Justynę Szczot. Wybrzmiał on donośnie i bardzo podniośle przy zachowaniu właściwej, obywatelskiej postawy.

W tym miejscu dodać należy, iż do wspólnego śpiewu dołączyli również milusińscy z Gminnego Klubu Malucha „Kącik Skrzata”, co niezwykle nas ucieszyło.

Następnie odbył się okolicznościowy Bieg Niepodległości, w którym udział wzięli wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele. Nad sprawnym przebiegiem symbolicznego maratonu
oraz bezpieczeństwem wszystkich jego uczestników czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz druhowie z OSP Golina.

Ten wyjątkowy dzień w roku był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego bardzo treściwą w swoim przesłaniu lekcją patriotyzmu, wyrażającą szacunek i pamięć wobec naszych przodków i całej Ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów:

FILM 1

FILM 2

Przemysław Ciesielski

fot. Kamil Strajch

***

Serdecznie dziękujemy Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie za pomoc w organizacji szkolnego Biegu Niepodległości.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie