Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI…

10 listopada 2020 17:39

Hubert Napierała - zwycięzca konkursu recytatorskiego wierszy o tematyce patriotycznej online organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Golinie

Od 4 lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział
w Gminnym Konkursie Recytatorskim Wierszy o Tematyce Patriotycznej organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Zmagania patronatem swym obejmuje burmistrz Mirosław Duczyński. Trudna sytuacja epidemiczna nie przeszkodziła, by również i w tym roku konkurs się odbył.

Zyskał on nową oprawę - online. Uczniowie nagrywali filmy z recytacją wybranego wiersza.

W niecodziennych zmaganiach poetyckich wzięło udział piętnaścioro śmiałków. Naszą szkołę , jako jedyny chętny, reprezentował Hubert Napierała z klasy IVa. Hubert przygotował solidną recytację utworu Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”. Wszystko to na tle patriotycznej dekoracji i w stroju harcerza – brawo za pomysł!

Jury w składzie: Żanetta Matlewska - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie
i bibliotekarze: Karolina Kasprzak, Anna Nawrocka oraz Monika Paszek - po obejrzeniu wszystkich prezentacji - wyłoniło laureatów i osoby wyróżnione. Oceniano umiejętności interpretacyjne, dykcję oraz ogólne wrażenia artystyczne. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki.

I uwaga: w kategorii klas IV –VII pierwsze miejsce zajął Hubert Napierała!

Serdecznie gratulujemy!!!

Recytacja - źródło: FB Biblioteka Publiczna w Golinie