Z JASEŁKAMI W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

9 stycznia 2020 17:53

Jak nieść radość starszym i chorym?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się każdemu z nad wyraz ciepłą atmosferą radującą nasze wnętrze.

Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu na świat Zbawiciela, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem s. Liliany Sochy CSDP udali się do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie. Tam spotkali się z jego podopiecznymi. W trakcie złożonej wizyty, zaprezentowali im jasełka pt. „Droga do Betlejem”. Później wspólnie z nimi kolędowali.

Wyjazd do Zagórowa, który odbył się 9 stycznia 2020 r. był bardzo wartościowy. Pomógł pochylić się nad chorymi i starszymi przeżywającymi swoją „jesień życia”, wzajemnie się uwrażliwić oraz wewnętrznie ubogacić.

***

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewie Kutnik za pomoc w organizacji naszego wyjazdu do Zagórowa oraz Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie Sylwii Pawlickiej za życzliwość, słodki podarunek i miłe przyjęcie w progach tamtejszej placówki.

Liliana Socha CSDP wraz z grupą jasełkową