Z HOBBY DO WŁASNEJ FIRMY

18 listopada 2022 15:08

Szycie to rodzaj aktywności, który jest nie tylko zgodny z aktualnymi trendami, ale też rozwija naszą kreatywność, ćwiczy cierpliwość i uczy szacunku do ubrań, oraz do rękodzieła, które jest tworzone z pasją.

Szyć można prawie wszystko, daje to możliwość tworzenia indywidualnych akcesoriów, jakich nie znajdzie się w sklepie, bo są jedyne i niepowtarzalne. Klasa siódma 17.11.2022 wraz z panią Ewą Wróbel i Lindą Kalinowską-Plewczyńską miała możliwość zmierzyć się z tą niezwykłą sztuką i przed Świętami Bożego Narodzenia stworzyć samodzielnie zawieszki na choinkę. Dzieła spod ręki "Monika Szyje" są przepiękne i unikatowe.

Tworzenie zawieszek nauczyła nas pani Monika Siuda, która prowadzi swoją firmę od 4 lat. Z pasji do szycia stała się młodym przedsiębiorcą, zakładając jednoosobową działalność gospodarczą. Zakładając firma wykazała się dużą odwagą i liczyła się z wysokim ryzykiem. Musiała napisać biznes plan i uzyskała dotację celową na założenie firmy.

Opowiedziała nam jak założyła swoją firmę, pokazała sprzęt potrzebny krawcowej, uczniowie poznali nowe nazewnictwo. Była to dobra lekcja z zakresu doradztwa zawodowego.

Gwiazdki, bombki i reniferki uczniów stały się elementem wystroju niejednego domu.

Przed nami jeszcze jedne warsztaty świąteczne z panią Moniką, które wzbogacą nasz asortyment na kiermasz, który planuje klasa 7a w grudniu.

Linda Kalinowska-Plewczyńska

zdjęcia: FB Monika Szyje oraz Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie