XXII ZŁAZ

25 października 2019 15:50

Zuchy z Goliny wierne polskiej historii

18 i 19 października 2019 r. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką drużynowej Iwony Kasprzak i Pauliny Kubsik, uczestniczyła w XXII Złazie Hufca ZHP Konin im. Szarych Szeregów „Na Bursztynowym Szlaku”. Tym razem była ona gościem Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie.

Poniżej kilka wspomnień z tamtych dni…

Złaz „Na Bursztynowym Szlaku” 2019 rozpoczął się w piątek o godz. 18.00 apelem Hufca. Po nim zuchy wzięły udział w Wieczorze Bohatera. Były nim Szare Szeregi z racji 80. rocznicy ich powstania. Później odbył się „kominek”, którego cel stanowiło przypomnienie dziejów Związku Harcerstwa Polskiego po przejściu do podziemia w 1939 roku.

W sobotę zdecydowana większość atrakcji zlotu miała miejsce poza szkołą. Wszyscy uczestnicy bardzo licznie pojawili się na ulicach Konina. Rano odbyła się gra poświęcona bohaterowi hufca, która zakończyła się w Konińskim Domu Kultury. Tam uczestnicy złazu zasiedli przed wielkim ekranem, aby obejrzeć bajkę. Na popołudnie zaplanowano tematyczne zajęcia w grupach wiekowych.

Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trochę zmęczona, ale pełna wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń życiowych wróciła wieczorem do swoich domów. Za rok kolejny złaz, w którym na pewno będą uczestniczyć.

Iwona Kasprzak
źródło: www.konindzieciom.pl