WYRÓŻNIONE…

14 stycznia 2022 16:07

W 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Miniony rok 2021 obfitował w wiele symbolicznych, historycznie ważnych rocznic. To właśnie one pomagały nam w pochyleniu się nad istotnymi dla naszej Ojczyzny wydarzeniami
oraz działalnością zasłużonych postaci, wiążących się w wielu przypadkach z zawieruchą dziejową naszego regionu. Mamy tutaj na myśli 103. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 80. rocznicę śmierci pianisty i męża stanu - Ignacego Jana Paderewskiego.

W związku z powyższym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem nauczyciela historii Jolanty Krawczyk, mieli niebywałą okazję zaangażować się w wiele ciekawych działań zaproponowanych przez instytucje oświatowe i terytorialne.

I tak - Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęcał dzieci i młodzież do udziału oraz rozpowszechnienia informacji o zorganizowanych przedsięwzięciach w ramach akcji: „Wspólnie uczcijmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego”.

Wiktoria Pietraszek - uczennica klasy VI a postanowiła włączyć się w powyższe działania. Powstanie Wielkopolskie upamiętniła pięknym w swojej wymowie układem tanecznym oraz oryginalną pracą plastyczną. Za swoje zaangażowanie otrzymała wyróżnienie.

Natomiast w innej tematycznej rywalizacji zorganizowanej z inicjatywy Senator RP Margarety Budner, uczennica klasy V c - Eliza Domiszewska za wykonanie interesującej ilustracji przypominającej zwycięskie dla naszego kraju i Polski wydarzenie, także została doceniona. Zdobyła okolicznościowe wyróżnienie.

Jesteśmy dumni z osiągnięć przedstawicielek naszej szkoły. Nagrodzonym dziewczętom serdecznie gratulujemy, życząc im kreatywnych pomysłów, no i oczywiście sukcesów
w kolejnych konkursowych zmaganiach.

Jolanta Krawczyk,