WYKONANE JESIENIĄ W DOMU KULTURY

23 października 2024 11:15

Skarpetkowe dynie

Słodkie owoce i dorodne warzywa to dary jesieni. Lubimy je zapewne wszyscy w różnej formie – i na surowo, i po przeróbce. Ponadto mogą być one inspiracją do organizacji zajęć twórczych. W ich ramach można przecież wykonać takie owoce lub warzywa z różnych materiałów, chociażby taką dynię z… bawełnianej skarpetki.

22 października 2024 r. w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. V b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wspólnie ze swoim wychowawcą Przemysławem Ciesielskim oraz nauczycielem wspierającym Danielem Jóźwiakiem.

W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania jesiennej dyni przy użyciu ekomateriałów - bawełnianych skarpetek i garści kaszy lub ryżu. Z tajnikami przygotowania tej ozdoby zapoznali ich instruktor Edyta Jachnik oraz Renata Stasińska i Arkadiusz Maślak. Dopełnieniem zajęć były pogadanka na temat właściwego sposobu opisu dyni oraz możliwość przyjrzenia się pracy plastyka i animatora kultury.

Podczas wspomnianych zajęć, nasi uczniowie wykonali bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne prace plastyczne, które śmiało mogą być ozdobą na półkach w pokoju. ;-)