WYJAZD DO KINA HELIOS

1 grudnia 2022 18:32

Film w prezencie na mikołajki

Różnego typu wyjazdy sprzyjają integracji dzieci i młodzieży, a w szczególności te, które dodatkowo są prezentem na mikołajki.

Ten wspomniany w tym artykule odbył się 1 grudnia 2022 r. Wtedy to grupa uczniów z klas: VI a, VI b, VIII a i VIII c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką nauczyciela polonisty Przemysława Ciesielskiego (pomysłodawca wyjazdu) skorzystała z repertuaru konińskiego kina Helios.

Tam obejrzeli przedpremierowy film familijny w technologii 2D pt. „Mecz o wszystko”. Opowiadał on o Dylanie, który wraz z przyjacielem Youssefem przygotowywał się do turnieju piłki nożnej. Poza tą dyscypliną sportu nic innego się dla niego nie liczyło. Niestety jego treningi przerwał nieszczęśliwy wypadek. Dzięki uporowi, motywacji do działania i hartowi ducha, wbrew ograniczeniom, które stały się jego siłą, wrócił na boisko i sięgnął po wymarzony puchar.

Film bardzo podobał się naszej młodzieży, o czym świadczyły pozytywne komentarze.

Po projekcji, uczestnicy wyjazdu udali się coś przekąsić do restauracji Mc Donald’s.