WYJĄTKOWE JASEŁKA

18 grudnia 2021 12:32

Cud Betlejemskiej Nocy

W każdych jasełkach pojawiają się wątki, mające uwrażliwić współczesnego człowieka na wielki Boży dar, którym było ofiarowanie światu Zbawiciela. To właśnie one pozwalają uświadomić oglądającym znaczenie i wielkość tej radosnej chwili przeżytej ponad dwa tysiące lat temu.

Po raz kolejny w dobie pandemii i wprowadzonych restrykcji, nie było możliwe wystawienie misterium bożonarodzeniowego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tradycyjnej formie. W tej sytuacji ratunkiem okazał się być Internet i opublikowany w tym medium film powstały według zamysłu katechetki s. Liliany Sochy CSDP. Przyświecał mu tytuł: „Cud Betlejemskiej Nocy”.

Tegoroczne jasełka odegrała grupa dzieci, młodzieży i nauczycieli, wspieranych przez sympatyków naszej placówki.

W przedstawieniu wystąpili: trzymiesięczny Leon Kraska (Dzieciątko Jezus), Magdalena Mielcarek-Mirek (Maryja), Piotr Jabłoński (Józef), Agnieszka Chabros (Miriam), Justyna Szczot (Rebeka), Bogumiła Kowalska (Kupująca szopkę), Liliana Czajkowska, Jan Chabros, Kamil Nowak (Królowie), Irena Elantkowska (Królowa Śniegu), wicedyrektor Justyna Sieczkowska, Jolanta Krawczyk, Aneta Nowak Iwona Kasprzak (Pasterze), Maja Bandarz, Paulina Sławska, Julia Piekarska, Agnieszka Maze, Natalia Szczot, Zuzanna Perlińska, Gabriela Pytlewicz, Lena Ignaczak (Anioły).

Wszyscy adepci sztuki teatralnej w przepięknych strojach z aktorskim zacięciem odegrali swoje role, snując przy tym wymowną, bożonarodzeniową historię. Wszystko to odbyło się w tle wymownej dekoracji, o wykonanie której zadbała s. Liliana we współpracy z Magdaleną Mielcarek-Mirek i Agnieszką Dzwoniarską.

Efekt końcowy wszystkich zaangażowanych w nagranie widać na załączonym filmie profesjonalnie nagranym przez Daniela Jóźwiaka, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

***

Dodać należy, iż w piątek 17 grudnia 2021 r. (tuż przed nauczaniem zdalnym) cała społeczność szkolna (podzielona ze względu na reżim sanitarny na mniejsze grupy) miała niebywałą możliwość obejrzenia jasełek. Urzekły ją one bezgranicznie…

***

Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie i organizację tegorocznych jasełek.

Liliana Socha