WYCIECZKA KLAS IV

28 kwietnia 2023 18:31

Zwiedziliśmy Łódź

Łódź kojarzy się głównie z przemysłem, fabrykami i postprzemysłową architekturą. Dlatego niejednemu wydawać się może, że nie ma tam niczego godnego uwagi. Nic bardziej mylnego!

26 kwietnia uczniowie klas czwartych pod opieką p. Agnieszki Sołtysiak, p. Eweliny Piaskowskiej oraz p. Anny Nenemann Koprowskiej zwiedzili to niezwykłe miasto. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od Centrum Nauki Eksperymentarium, gdzie wspaniale spędziliśmy czas bawiąc się i ucząc.

Uczniowie mogli doświadczyć działania takich ekspozycji jak: kołyska Newtona, krzywe zwierciadła, przepływ prądu elektrycznego oraz różnych zjawisk z zakresu chemii, fizyki i przyrody. Wszystko doprawione nutką rywalizacji i ciekawej zabawy. Odwiedziliśmy też fabrykę włókiennictwa, by posłuchać turkotu maszyn oraz dowiedzieć się o warunkach pracy w dawnych fabrykach Izraela Poznańskiego. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do ostatniego miejsca na naszej liście - Orientarium i Zoo w Łodzi. Jest to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Byliśmy oczarowani różnorodnością zwierząt tam zobaczonych.

O tym jak wyśmienicie się bawiliśmy, niech zaświadczą zdjęcia - wspaniałe pamiątki z podróży.

Ewelina Piaskowska