WYCIECZKA DO WARSZAWY

13 maja 2022 19:14

Dnia 4 maja uczniowie klas 3a i 1b wraz z opiekunami, p. Arletą Skibińską, p. Kornelią Pustelnik, s. Immakulatą Podczasiak i p. Agnieszką Pakułą, udali się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęto od oglądania Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta. Następnie przewodniczka przeprowadziła dzieci ulicami Starego Miasta. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć Stary Rynek, Pomnik Powstańca, Syrenkę oraz posłuchać kataryniarza.

Kolejnym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, gdzie dzieci weszły na trybuny i wspięły się na ich szczyt. Trzeba przyznać, że wielkość tego obiektu zrobiła na wszystkich wrażenie. W pobliskiej restauracji wszyscy zjedli pyszny obiad.

Duże zainteresowanie wzbudził pobyt w Centrum Nauki Kopernika. Jest to interaktywne centrum nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości poznania świata i uczenia się. Była więc okazja, by dokonać wielu doświadczeń.

Ostatnim punktem wycieczki był przejazd metrem. Taki rodzaj transportu bardzo spodobał się wszystkim.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Agnieszka Pakuła