WYCIECZKA DO LĄDU

7 listopada 2019 18:26
| Administrator

Poznawali faunę i florę

Szeroko pojęta przyroda jest niedoścignionym źródłem wiedzy na różne tematy.

We wtorek 5 listopada 2019 r., klasy IIb i IIIa pod kierunkiem Iwony Kasprzak, Kornelii Topor - Pustelnik i Danuty Bukowskiej udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w pobliskim Lądzie.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli tam udział w okolicznościowych warsztatach dotyczących fauny i flory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Przy okazji mieli tam możliwość podziwiania zgromadzonych eksponatów. Rozpoznawali też odgłosy zwierząt, oglądali film dotyczący parku. Słuchali ciekawostek o pszczołach, bobrach
i ślimakach.

Wycieczkę zakończył pobyt w pocysterskim klasztorze Towarzystwa Salezjańskiego.

Ta lekcja przyrody poza tradycyjnymi murami szkoły na pewno na długo zostanie w pamięci drugo- i trzecioklasistów.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski