WYCIECZKA DO ŁODZI

6 czerwca 2022 20:31

2 czerwca 2022 roku uczniowie klas 4a, 4c oraz 5a wraz z nauczycielkami: Lilianą Czajkowską, Joanną Ciesielską, Justyną Dzieran oraz Pauliną Kubsik wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Był to wyjazd pełen atrakcji. Pierwszy punkt stanowiło Planetarium i seans „Niezbadane światy”. Uczniowie nie tylko mogli oglądać pokaz, ale także wysłuchać prelekcji oraz zadać ciekawe pytania dotyczące naszego Wszechświata. Następnie wszyscy udali się do Manufaktury, a w niej do Experymentarium, wkraczając tym samym w świat nauki i eksperymentów. Po zapoznaniu się z wiadomościami z zakresu energii, budowy ciała, czy procesów fizycznych uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali Zagadki Einsteina. Po niezwykle ekscytujących zabawach uczestnicy udali się do Muzeum Fabryki, by wziąć udział w warsztatach „Jak powstaje tkanina?”.

To był ekscytujący dzień!

Paulina Kubsik