WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 września 2020 19:31

Bogumiła Kowalska

Po prostu uczniowska demokracja

Samorząd Uczniowski to zrzeszenie dzieci i młodzieży, które w ramach swojej działalności stoi na straży wykonywania zadań związanych z tzw. „życiem” szkolnym dzieci i młodzieży. Ponadto odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu czynnika rozwijającego postawy społeczno-obywatelskie.

Od wielu już lat prężnie funkcjonuje on w strukturach Szkoły Podstawowej
im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

28 września 2020 r. odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tym razem ze względu na pandemię cała społeczność placówki oddała głosy na kandydatów w obrębie swoich sal lekcyjnych i oddziałów klasowych.

Po demokratycznie przeprowadzonych wyborach i policzeniu ważnych głosów, komisja skrutacyjna orzekła, że w roku szkolnym 2020/2021 Samorząd Uczniowski tworzyć będą:

• w sekcji kl. I-III (budynek A) - Natalia Szczot, Zuzanna Perlińska, Wojciech Sławski, Wojciech Michalski, Barbara Górniewicz, Barbara Koszela,
  • w sekcji kl. IV-VIII (budynek B) - Natalia Tarczyńska, Jagoda Maciaszek, Amelia Wieczorek, Wiktoria Bobrowska, Malwina Szymańska, Karol Nowak.

Naszym Uczniom gratulujemy zaufania rówieśników i życzymy owocnej pracy na rzecz Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego
w Golinie ;-).