WOJEWÓDZKI KONKURS O PRYMASIE TYSIĄCLECIA

25 czerwca 2021 15:44

I miejsce dla Kuby

Prymas Stefan Wyszyński to obok Ojca Świętego Jana Pawła II niekwestionowany autorytet dla wielu Polaków. Swoją posługą i życiową postawą wskazywał jasną drogę wszystkim uciemiężonym rodakom, którzy starali się opierać władzom komunistycznym. Niejednokrotnie sam doświadczył represji. Nie poddał się, wszystko ofiarował Najwyższemu w myśl zawołania: „Soli Deo” – „Jedynemu Bogu”.

Dla upamiętnienia duchownego mającego szczególne znaczenie dla Polski oraz wspierania nauczycieli w realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021
w zakresie: „Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi, i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, i Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie zorganizowały tematyczny konkurs. Przyświecało mu hasło: „Patron roku 2021 – Kardynał Stefan Wyszyński”. Patronat honorowy objął nad nim Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł.

Zadaniem uczestników tej twórczej rywalizacji z województwa wielkopolskiego, było przygotowanie przez uczniów pracy - strony z encyklopedii dotyczącej postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Warto było stanąć w konkursowe szranki. W kategorii - szkoła podstawowa I miejsce zajął Jakub Jachnik (kl. VII b) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którego pracę koordynował nauczyciel języka polskiego Przemysław Ciesielski.

Nasz uczeń za trud i zaangażowanie otrzymał okolicznościowy dyplom i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy Kubie odniesionego sukcesu, kreatywności oraz pomysłowości w przekazaniu najważniejszych treści dotyczących życia kardynała Wyszyńskiego!

Na zakończenie dodać należy, iż wspomniany konkurs był doskonałym sposobem na przypomnienie tak zacnej dla naszego narodu postaci, która na trwałe wpisała się między innymi w historię Kościołów włocławskiego i gnieźnieńskiego, czyli rodzin diecezjalnych tak ważnych dla golińskiej parafii.