WKRÓTCE WIELKANOC

24 marca 2023 15:45

|

Katarzyna Szadkowska

Zajączkowo - świątecznie - wiosennie

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Ich zewnętrzne oznaki można wyrazić na wiele różnych sposobów. Jeden z nich poznali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w miejscowym domu kultury.

Od 23 do 24 marca 2023 r. klasy V a, VI b i VIII a razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim oraz nauczycielami wspierającymi Lilianą Czajkowską i Agnieszką Pakułą wzięły udział w okolicznościowych warsztatach artystycznych. W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania wielkanocnego zajączka z… bawełnianych skarpetek i… garści kaszy lub ryżu. Z tajnikami przygotowania tej świątecznej ozdoby zapoznali ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik oraz Renata Stasińska i Arkadiusz Maślak. Dopełnieniem zajęć była pogadanka na temat właściwego sposobu charakteryzowania postaci.

Podczas wspomnianych warsztatów, nasi młodsi i starsi uczniowie wykonali bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne zajączki, które same w sobie stanowią nieodłączny symbol kojarzony z Wielkanocą.

Przemysław Ciesielski