„WITAJ MAJ! TRZECI MAJ…”

5 maja 2023 08:39

Nasza wierna pamięć o Ojczyźnie

W środę (3.05.2023 r.) odbyły się Gminne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali wówczas: wicedyrektor Jan Kasprzak, grupa uczniów, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz poczet sztandarowy.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Po Eucharystii uczestnicy gminnych obchodów przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów i symboliczne znicze.
W imieniu społeczności naszej szkoły gest ten uczynili reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i panem wicedyrektorem. Następnie została odsłonięta tablica upamiętniająca strażaków z gminy Golina.

Po części oficjalnej, w sali OSP odbył się okolicznościowy koncert chóru Wokaliza. Ponadto zostały rozstrzygnięte tematyczne konkursy zorganizowane przez dyrektor miejscowej biblioteki publicznej.

W dodatku…

Majowe święta sprzyjają organizacji różnego rodzaju przedmiotowych wystaw. Jedna z nich została przygotowana przez nauczyciela historii Bogumiłę Staszak oraz nauczyciela wspierającego Agnieszkę Pakułę. Można ją obejrzeć na parterze naszej szkoły w obu budynkach.