WIGILIA 2021

17 grudnia 2021 15:34

W piątek 17 grudnia 2021 r. w naszej szkole, od samego rana, panowała świąteczna atmosfera. Wszystkie klasy brały udział w projekcie szkolnym „Wigilia 2021”. W tym dniu zaplanowano dla naszych uczniów wiele atrakcji. Zgodnie z ustalonym harmonogramem poszczególne oddziały klasowe wraz z wychowawcami uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu oraz projekcji filmu z jasełek „Cud betlejemskiej nocy”. Uczniowie chętnie śpiewali kolędy i pastorałki. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera: młodsze klasy wykonywały utwór „Skrzypi wóz” z repertuaru zespołu Eney , starsi natomiast „Jest taki dzień” Czerwonych gitar. Okazało się, że ulubione kolędy naszych uczniów to: „Przybieżeli do Betlejem oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Każda klasa brała również udział w konkursie na najładniejszy piernik. Komisja konkursowa w składzie: Marek Wendt, Agata Wojdyńska i Aneta Nowak, miała spory problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcy, czyli uczniowie klasy II a otrzymali nagrodę – „Dzień bez pisania w zeszycie”, klasy: 5 a oraz 7 d – „Dzień bez odpytywania”.

Gratulujemy wszystkim uczniom dekorującym pierniki zmysłu artystycznego i poczucia estetyki.

Projekt szkolny „Wigilia 2021” to mile spędzony przedświąteczny czas: wigilie klasowe, upominki, przepiękne pierniki, śpiewanie kolęd, oglądanie filmu z jasełek powstałych z inicjatywy katechetki s. Liliany Sochy. Za prawidłowy przebieg projektu odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: Karolina Kulczak, Małgorzata Karpińska, Marek Wendt. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w auli czuwali również nauczyciele: Robert Iwiński i Hubert Kulczak.

Przed społecznością szkolną jeszcze trzy dni nauki zdalnej, niech moc będzie z nami i świąteczna atmosfera nadal nam towarzyszy. No cóż... Święta tuż, tuż...

Karolina Kulczak

Serduszka Maryi