WIERSZE W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

10 listopada 2020 13:58

Bogumiła Kowalska

Dla naszej Ojczyzny…

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Józef Piłsudski

11 listopada to szczególna data dla każdego z nas. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po ponad 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W związku z powyższym dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz ich rodzice, z inicjatywy katechetki
- s. Immakulaty Podczasiak CSDP, włączyli się w czynny sposób w przygotowanie krótkiego filmu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z dumą i szacunkiem przypomniały w nim, co dla nas Polaków stanowi największą wartość.

Oprócz recytacji wierszy o tematyce patriotycznej, uczniowie wykonali także prace plastyczne utrwalające w ich sercach wymowne w swojej treści hasło: „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”.

Wielkie zaangażowanie drugoklasistów w przygotowanie materiału możemy zauważyć na załączonym filmie, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

gif