WIELKANOC W PUDEŁKU

17 kwietnia 2023 18:48

Nadal wspieramy ich w potrzebie…

Po prostu „Wielkanoc w pudełku”

W katolicyzmie i prawosławiu na swój doskonale znany sposób obchodzimy święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Aby ich radosny nastrój udzielił się również naszym małym, wschodnim sąsiadom, doświadczonym tragedią wojny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (pod kierunkiem nauczycielek Joanny Ciesielskiej, Kornelii Topor-Pustelnik oraz Lindy Kalinowskiej-Plewczyńskiej współpracujących z Miejscem Dobra w Koninie) włączyli się do akcji: „Wielkanoc w pudełku”. Jej celem była materialna pomoc w formie wspomnianej niespodzianki dla Domów Dziecka w Ukrainie i do Pogotowia Opiekuńczego w Koninie.

Zbiórka przebiegała bardzo sprawnie. Tuż przed świętami oraz podczas wielkanocnego poranka w szkole, uczniowie dzięki wcześniejszej pomocy rodziców, przygotowali: najbardziej potrzebne rzeczy, słodkie niespodzianki, małe zabawki, materiały papiernicze oraz artykuły higieniczne, które zostały przepięknie spakowane i spersonalizowane. Później zostały przekazane do wymienionych wyżej miejsc doraźnej pomocy.

„Chcemy dać tym dzieciom odrobinę normalności i sprawić im radość w postaci świątecznych paczek” - komentowali organizatorzy akcji. Śmiało można powiedzieć, że im się to udało na pełnej linii.

Drodzy Uczniowie!

Jeśli nadal chcecie wspomóc podobną w swojej formie i przebiegu akcję, oto kroki do jej realizacji:

1) Weź pudełko po butach.

2) Przygotuj rzeczy dla konkretnego dziecka np. chłopiec, 7 lat.

3) Zapakuj przygotowane materiały.

4) Zaklej opakowanie.

5) Zanieś prezent do jednego z punktów odbioru np. Miejsce Dobra w Koninie.

Linda Kalinowska-Plewczyńska,