„WF z AWF”

5 grudnia 2023 12:33

Aktywnie znaczy zdrowo

Aktywność ruchowa wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na umysł i zdolności społeczne. O tym nie trzeba nikogo przekonywać.

W związku z tym klasy: 2a, 2b, 2c, 3b, 3c, 4b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie kolejny raz wzięły udział w Programie MEN „WF z AWF”, którego cel główny oscylował wokół poprawy i monitoringu stanu kondycji fizycznej dzieci.

Zajęcia te były bardzo lubiane przez najmłodszych. Pokazały one, że wysiłek fizyczny może być też wspaniałą zabawą, która niesie ze sobą same korzyści. W naszej szkole w ramach tego projektu prowadzili je następujący nauczyciele: Małgorzata Iwińska, Kornelia Topor-Pustelnik, Arleta Skibińska, Liliana Czajkowska, Robert Iwiński i Piotr Jabłoński.

W I półroczu zajęcia te zostały już zakończone, ale ponieważ były świetną formą aktywnego spędzania czasu i cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających na nie uczniów, MEN podjęło decyzję o ich kontynuacji również w roku 2024. Bardzo się z tego faktu cieszymy!

Arleta Skibińska, Kornelia Topor-Pustelnik

2023_12_04aktywnie.jpg