WESOŁA ZABAWA

25 września 2021 10:32

Pierwszy Dzień Jesieni w naszej szkole

Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.

Jesień jest odpowiednim czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy. Nie dziwią nas wówczas opadające kolorowe liście, gromadzenie przez zwierzęta zapasów, pojawienie się w lesie grzybów czy odloty ptaków do ciepłych krajów.

23 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie dzieci z klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych przywitały następującą tuż po lecie porę roku. Specjalnie na tę okazję dobrały ubrania w charakterystycznych kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym i brązowym. W czasie przerw międzylekcyjnych tańczyły i podskakiwały w takt wesołej muzyki.

Dodatkowo przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego rozdawali swoim koleżankom i kolegom kolorowe liście z napisem: „23.09 – Pierwszy Dzień Jesieni”.

Wszystkim dopisywały wtedy świetne humory, co widać na dołączonych do niniejszego artykułu fotografiach.

Aleksandra Bukowska