We WROCŁAWIU NA PÓŁFINAŁACH

10 marca 2020 16:52

The Beściaki z VIIc a przedsiębiorczość

Rozwijanie wśród uczniów w wieku 13-19 lat transferowalnych kompetencji XXI w. to nadrzędny cel programu „Lean Thinking”, który został opracowany przez Fundację LEAN Education. Stanowił on zasadniczy trzon Ogólnopolskiego Turnieju „Młody Lean Lider”.

Na przełomie listopada i grudnia 2019 r. grupa uczniów z kl. VIIc (nazwana docelowo „The Beściaki z 7c”) pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego realizowała założenia wspomnianego wyżej programu.

W trakcie specjalnie zorganizowanych zajęć młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczyła się praktycznego podejścia do tworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi uniwersalnych postaw i kompetencji pracowników wchodzących na rynek pracy. Ponadto poszerzała wiedzę dotyczącą zrozumienia współczesnych realiów funkcjonowania przedsiębiorstw.

9 marca 2020 r. nasi przedstawiciele jako jedyni z Wielkopolski w kategorii szkół podstawowych wzięli udział w półfinałach Ogólnopolskiego Turnieju „Młody Lean Lider”, które odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W trakcie rywalizacji w atrakcyjny sposób przedstawili siebie oraz rozwiązywali zadania przygotowane przez organizatora w ramach tematycznych gier. O wynikach swojej pracy zostaną poinformowani wkrótce.

Trzymamy kciuki za naszą grupę, żeby zakwalifikowała się do czerwcowych finałów!