WARSZTATY W DOMU KULTURY

6 grudnia 2019 16:02

Jak przygotować świąteczny wieniec?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych. Poprzedzają je jednak adwentowe, specjalne przygotowania na różnych szczeblach. Pośród nich są i te wiążące się z dekoracją naszych domów i obejść.

Dokładnie w mikołajki – 6 grudnia 2019 r. w miejscowym domu kultury odbyły się warsztaty artystyczne podczas, których uczniowie z kl. VIb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielem - Przemysławem Ciesielskim poznawali technikę przygotowywania świątecznych wieńców. Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik przy wsparciu Arkadiusza Maślaka.

Podczas wspomnianych zajęć dzieci wykonały bardzo ciekawe w swojej formie przestrzenne prace z użyciem różnych materiałów. Śmiało mogą być one oryginalną dekoracją świąteczną w ich domach.

Na zakończenie dodać należy, iż zgodnie z wielowiekową, mikołajkową tradycją nawet na spotkaniu w domu kultury nie obyło się bez upominków, którymi były słodycze i pyszne pierniki.

W dodatku…

W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. w podobnych warsztatach świątecznych uczestniczyła sportowa kl. Va, która zajęła się wykonaniem unikatowych gwiazd, co dało jej także wiele satysfakcji i zadowolenia.