WARSZTATY PLASTYCZNE

10 października 2020 11:46

Zakładki z lekturowymi bohaterami

Na lekcjach języka polskiego poruszane są cyklicznie różnego typu zagadnienia z zakresu szeroko pojętej literatury. W te działania wpisuje się zapewne omawianie lektur, a co za tym idzie poznawanie postaci charakterystycznych dla każdej z nich.

Właśnie z bohaterami „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Dziadów” cz. II i „Kamieni na szaniec” wiązały się okolicznościowe warsztaty plastyczne dla klas VIa, VIIb, VIIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Przeprowadziła je instruktor plastyki w miejscowym domu kultury Edyta Jachnik we współpracy z Renatą Stasińską i Arkadiuszem Maślakiem.

Robocze spotkania dla dzieci i młodzieży poprzedziła miniprelekcja polonisty Przemysława Ciesielskiego o postaciach kluczowych dla wspomnianych wyżej lektur. Potem przyszedł czas na wykonanie ciekawych w swojej formie zakładek do książek z wizerunkami nietuzinkowych bohaterów.

Uczniowie, sięgając po kolorowy papier, tasiemki, włóczkę i koraliki, przygotowali bardzo oryginalne, a co najważniejsze bardzo użyteczne prace, co widać na załączonych fotografiach.