WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU KULTURY

16 października 2019 17:23

Portret Słowackiego a technika kolażu

Niedawna, okrągła rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Golinie – Juliusza Słowackiego sprzyjała organizacji ciekawych akcji, których celem było upamiętnienie romantycznego poety.

16 października 2019 r. miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnej w swojej formie inicjatywy. Właśnie wtedy młodzież z VIIc pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego udała się do miejscowego domu kultury na tematyczne warsztaty plastyczne. Robocze spotkanie poprzedziła miniprelekcja o twórczości Słowackiego. Potem przyszedł czas na wykonanie portretu wieszcza z użyciem techniki kolażu.

Uczniowie sięgając po skrawki gazet, kolorowy papier oraz liście, przygotowali pod kierunkiem instruktor plastyki – Edyty Jachnik bardzo ciekawą pracę, co widać na załączonych fotografiach.