„WARSZTATY LITERACKIE”

24 października 2024 07:46

Książki zaginają czasoprzestrzeń

W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się niezwykle inspirujące warsztaty literackie, prowadzone przez panią Agnieszkę Jarolewską - mamę ucznia z klasy pierwszej. Pierwszoklasiści mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich w fascynujący świat książek i literatury.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość obejrzenia różnorodnych książek,
co z pewnością pobudziło ich wyobraźnię i zachęciło do dalszego odkrywania literackich skarbów. Pani Agnieszka w ciekawy sposób omówiła etapy powstawania książki, wyjaśniając, jak ważna jest praca zarówno autorów, ilustratorów, jak i wydawców. Dzieci z uwagą słuchały, a ich pytania świadczyły o ogromnym zainteresowaniu tematem. Jednym
z najciekawszych momentów warsztatów było tworzenie własnych książeczek tzw. „leporello” czyli książeczki składanej jak harmonijka. Uczniowie inspirowani tematyką „jesiennych zagadek”, mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Każda książeczka była unikalna i pełna zagadek.

Warsztaty zakończyły się radosnym podsumowaniem, w którym dzieci mogły podzielić się swoimi pomysłami i przeczytać fragmenty swoich książeczek. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, jak wiele radości i satysfakcji przyniosła im ta twórcza przygoda.

Dziękujemy Pani Agnieszce zatrudnionej w Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publicznej Bibliotece Pedagogicznej za przeprowadzenie tych inspirujących warsztatów,
które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych najmłodszych uczniów. Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom dzieci będą coraz chętniej sięgały po książki i rozwijały swoje pasje literackie.

Iwona Derek