WARSZTATY CZEKOLADOWE

31 marca 2023 18:24

Kto z nas nie lubi czekolady…

Każdy z nas ją bardzo lubi. Potwierdzą to zapewne dzieci z oddziałów przedszkolnych „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki” oraz klasy I a, I b i III a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które wręcz ją uwielbiają. Mowa bowiem o… czekoladzie.

31 marca 2023 r. nasi uczniowie pod opieką swoich wychowawczyń wzięli udział w wyjątkowych, bardzo słodkich warsztatach. Odbyły się one w tzw. Czekoladowym Autobusie. Ubrani w fartuszki i charakterystyczne czapki kucharskie, wyglądali jak prawdziwi mistrzowie cukierni. W trakcie warsztatów degustowali różne smaki czekolady i tworzyli własne czekoladki. Przy okazji samodzielnie je ozdabiali. W międzyczasie wysłuchali historii o tym, jak powstaje wspomniany, słodki przysmak. Na koniec każdy uczestnik otrzymał swój dyplom mistrza czekolady.

Powyższe zajęcia upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze, a wszystko to za sprawą przemiłych i profesjonalnie przygotowanych pań animatorek.

Było bardzo wesoło i smacznie. Uśmiechy dzieci, które wychodziły z autobusu, poświadczyły znakomitą atmosferę spotkania.

Iwona Derek