WARSZAWA ZIMĄ

10 grudnia 2021 18:48

Dnia 9 grudnia, dzięki wsparciu MEiN w ramach projektu #PoznajPolskę, uczniowie klas Va i Vc odwiedzili naszą stolicę Warszawę. Opiekunami wyjazdu byli: pani Agnieszka Dzwoniarska (wychowawca klasy Vc), pani Marta Wojciechowska (wychowawca klasy Va), pani Magdalena Mielcarek-Mirek oraz pan Daniel Jóźwiak.

Głównym celem wycieczki były dwa wyjątkowe miejsca: Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w obu tych obiektach zapadła dzieciom głęboko w pamięć i dostarczyła wielu emocji.

Wśród innych punktów, które zostały odwiedzone były także: Starówka, Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca oraz Kolumna Zygmunta.

Z okien autokaru uczniowie zobaczyli również miejsca, w których urzędują prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Licznych wrażeń zapewniły dodatkowo: Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Teatr Wielki, nowoczesne wieżowce i słynna palma na Rondzie de Gaulle’a.

W towarzystwie Warszawskiej Syrenki na Starym Rynku uczniowie skosztowali gorącej czekolady i zakupili pamiątki, a przejazd Nowym Światem wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój za sprawą pięknych dekoracji bożonarodzeniowych. Jednym słowem jest czego zazdrościć.