WALENTYNKI 2024

10 lutego 2024 12:30

|

Katarzyna Szadkowska

Radość wspólnie spędzonych chwil

Walentynki to magiczny dzień, kiedy serca biją mocniej, a uczucia kwitną.

W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczciliśmy tę romantyczną okazję w wyjątkowy sposób. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów przygotował i zrealizował projekt „Walentynki w szkole”. Składał się on z szeregu działań, które zostały przeprowadzone od 5. do 9 lutego 2024 r.

Podczas tygodnia poprzedzającego walentynki można było zrobić zakupy w sklepiku, który oferował okolicznościowe kartki, ręcznie robione kwiaty, a także okazjonalne upominki.

9 lutego wszyscy chętni uczniowie mogli przyjść ubrani „na czerwono”. Dodatkowo samorząd przeprowadził zabawę „Złamane serce-połącz w pary”. Przygotowane zostały serca w różnych kształtach, kolorach - każde z innym numerem. Dzieci, nauczyciele i pracownicy, podczas szkolnych przerw łączyli pasujące do siebie połówki serc. Dla pierwszych dwudziestu par Samorząd Uczniowski zakupił upominki-niespodzianki. Świetna zabawa integracyjna udzieliła się wtedy wszystkim! Ponadto na każdej przerwie rozbrzmiewała walentynkowa muzyka. Można było zatańczyć i zaśpiewać przy romantycznych przebojach. Kulminacyjnym punktem dnia było jednak rozdanie długo wyczekiwanej poczty walentynkowej. Przez cały tydzień poprzedzający szkolne walentynki dzieci mogły napisać i wrzucić okolicznościowe kartki do specjalnie przygotowanej skrzyni.

Walentynki w szkole stały się dniem pełnym miłości, radości i wspólnych chwil.

Ewelina Piaskowska