W ROCZNICĘ URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

18 maja 2024 19:32

|

Katarzyna Szadkowska

Prace plastyczne w dowód pamięci i wdzięczności

Co roku 18 maja obchodzimy kolejne rocznice urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, który był pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, niepochodzącym z Włoch. Nasz Ojciec Święty zapisał się na kartach historii jako wyjątkowy człowiek, który bezgranicznie poświęcił się Bogu i ludziom. Pamiętamy go z licznych nauk, spotkań i pielgrzymek. To właśnie on stawiał czoła niełatwym problemom współczesności. Poświęcił siebie i świat Matce Bożej, zawierzył Miłosierdziu Bożemu. Mimo, że mija prawie 20 lat od śmierci św. Jana Pawła II, to cały czas jest on wspominany, choćby przy okazji okrągłej rocznicy urodzin.

Dla przypomnienia osoby papieża Polaka, uczniowie z klas: V a, VI a, VI c i VII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, wykonali pod kierunkiem siostry katechetki Liliany Sochy CSDP ciekawe prace plastyczne.

Każdy z przygotowanych portretów był bardzo dobrym sposobem na to, by wyrazić naszą pamięć i wdzięczność Ojcu Świętemu za to, co wniósł, i nieustannie wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego oraz społecznego.

Przemysław Ciesielski