„W ŚWIECIE ROBOTÓW – NAUKA PROGRAMOWANIA”

14 listopada 2019 17:24

|

Katarzyna Szadkowska

Nasi na evencie edukacyjnym

MCE to nowoczesna przestrzeń szkoleniowa, która dostosowuje swoje wyposażenie do aktualnych potrzeb edukacyjnych, a także umożliwia zarówno nauczanie dzieci, jak i szkolenie dorosłych. Istotnym jego elementem są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane są nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W specjalnie zaaranżowanym trucku znajdują się m.in.: tablety, interaktywne tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania.

14 listopada 2019 r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Anna Szwacińska (Vb), Agata Przybyła (Vb) i Jakub Kazimierowski (Va) pod opieką Przemysława Ciesielskiego wspólnie z uczniami z Kawnic, Przyjmy oraz Radoliny wzięli udział w evencie edukacyjnym pt. „Świat robotów - nauka programowania”. Został on zorganizowany przy auli PWSZ przez Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie w ramach współpracy z Narodową Agencją Programu Erasmus+.

Podczas tematycznych warsztatów młodzi z naszej gminy poznali możliwości najnowocześniejszego w Polsce Mobilnego Centrum Edukacyjne (MCE) ulokowanego w tracku. To właśnie w nim łatwiej im było zrozumieć prawidła robotyki i będącego na czasie programowania.

Przemysław Ciesielski