UROCZYSTA AKADEMIA

24 czerwca 2023 14:10

Absolwenci i… koniec ich pierwszego etapu edukacji

„Czas rozwinąć skrzydła…” – takie wymowne stwierdzenie, a zarazem kluczowe hasło okolicznościowej dekoracji stanowiło niewątpliwie kwintesencję akademii zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniów z rocznika 2015-2023.

23 czerwca 2023 r. wychowankowie: Przemysława Ciesielskiego (VIII a), Joanny Graczyk (VIII b), Beaty Staszak-Kopeć (VIII c) i Katarzyny Stachurskiej (VIII d) stali się absolwentami tejże placówki. Świadkami tego doniosłego momentu byli: Zastępca Burmistrza Goliny Anna Paszek, Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Borecka, rodzice, dyrekcja i nauczyciele.

Podczas akademii przygotowanej przez wychowawców klas we współpracy z: Kornelią Topor-Pustelnik, Moniką Sobczak, Karoliną Kulczak, Beatą Matczak, Katarzyną Szadkowską, Jolantą Krawczyk i chętnymi osobami wspierającymi, odbyło się symboliczne ślubowanie, a także przekazanie sztandaru przedstawicielom klas młodszych.

Po wygłoszonych przemowach, nastąpiła kulminacja gali. Wtedy to dyrektor Ewa Kutnik wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom okolicznościowe listy gratulacyjne.

Za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce uhonorowani zostali:

- z klasy VIII b

Roksana Kołodziejczyk, Kewin Leszczak, Wiktoria Olczak, Agata Przybyła, Maja Przybysławska, Anna Szwacińska, Natalia Tomczak,

- z klasy VIII c

Magdalena Ludwiczak,

- z klasy VIII d

Franciszek Antoniak, Julia Karnafel, Marika Macyszyn, Michalina Nowaczyk, Łukasz Piasecki, Filip Sołtysiak i Agata Suta.

Za czynny udział w różnotematycznych konkursach i odniesione w nich sukcesy, wyróżnienia, dyplomy, i nagrody z rąk dyrektor Ewy Kutnik oraz nauczycieli otrzymali:

Anna Szwacińska, Natalia Tomczak, Jan Łuczak, Jan Kaszuba, Michalina Nowaczyk, Agata Przybyła, Łukasz Piasecki, Aleksander Grochowski, Franciszek Antoniak, Filip Sołtysiak i Dominik Szymański.

Zaszczytny tytuł „PRYMUSA SZKOŁY” przyznano Annie Szwacińskiej (VIII b) i Łukaszowi Piaseckiemu (VIII d).

„Supersportowcami Szkoły” zostali Jakub Kazimierowski i Sebastian Marciniak – reprezentanci klasy VIII a.

Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców za ich trud i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna, na którą składały się piosenki z akompaniamentem „na żywo” i okolicznościowa scenka rodzajowa.

Tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz udanego startu w nowych, wymarzonych szkołach ponadpodstawowych.

Rozwijajcie w nich dalej skrzydła swoich talentów i pasji!😉

FILM1, FILM2, FILM3, FILM4, FILM5, FILM6