TYDZIEŃ BIBLIJNY W SZKOLE

20 kwietnia 2024 10:42

Zachwycający świat Pisma Świętego

„Fascynujący świat Biblii” pod takim hasłem obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Tydzień Biblijny.

Dzieci na lekcjach religii pod kierunkiem katechetki s. Immakulaty Podczasiak CSDP poznawały historie z Pisma Świętego. Czytały i opowiadały swoje ulubione fragmenty. Ponadto niektóre z nich przygotowały własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

Dodatkowo każdy uczeń miał możliwość wylosowania dla siebie cytatu z Biblii. Gorliwi badacze Ewangelii w nagrodę otrzymali karty ze Słowem Bożym.

Dodać należy, iż uczniowie z klas II b i II c wzięli udział w ,,Biegu po Słowo Boże”. IV c natomiast poznała alfabet grecki, w jakim spisany został Nowy Testament. W nowo poznanym języku dzieci uczyły się zapisywać swoje imiona.

Zajęciom towarzyszyła radość i twórcze ożywienie wszystkich uczniów.

s. Immakulata Podczasiak, Przemysław Ciesielski