TWÓRCZY UCZNIOWIE

29 marca 2021 14:46

Coś na Wielkanoc

Kultywowanie rodzimych tradycji i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowi znaczącą wartość samą w sobie, na którą trzeba uczulać, wychowując młode pokolenie.

Na kilkanaście dni przed Wielkanocą (25-26 marca 2021 r.) uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczęszczający na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone przez Przemysława Ciesielskiego, wzięli udział w warsztatach świątecznych.

Dzięki materiałom zapewnionym przez instruktor plastyki z domu kultury – Edytę Jachnik i przekazanym wytycznym, wykonali ciekawe ozdoby. Ich motywem przewodnim było pomalowane na biało drewniane jajko upiększone o inne, tematyczne ornamenty.

Każda z przygotowanych prac była unikatowa. Na pewno niejedna z nich ozdobiła wybrane miejsce w domach naszych uczniów na święta.

***

Serdecznie dziękuję Edycie Jachnik za pomoc w organizacji szkolnych warsztatów plastycznych.