TWÓRCZY UCZNIOWIE GOLIŃSKIEGO „JULKA”

11 maja 2020 13:56

Biblia i mity na kartach komiksów

Komiks to historia obrazkowa „zamknięta w ramki”, dodatkowo opatrzona dymkami z wypowiedziami bohaterów i narratora.

Właśnie z tej ciekawej formy przedstawienia literackich zdarzeń postanowiły skorzystać dzieci z klas Va i VIb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego
w Golinie. Zainspirowane tematyką biblijną i mitologiczną poruszoną na lekcjach języka polskiego online, zmotywowane przez Przemysława Ciesielskiego, przystąpiły do wykonania kolorowych prac plastycznych. Pomysłów na uchwycenie wspomnianych wyżej zagadnień było bardzo dużo. Każdy uczeń przedstawił historię „Stworzenia świata” lub dzieje greckich bohaterów w sobie tylko jedyny i niepowtarzalny sposób. Widać to na załączonych do niniejszego artykułu zdjęciowych kolażach.