TWÓRCZY PIĄTOKLASIŚCI

12 marca 2022 17:36

Po prostu boscy i nieśmiertelni

Prawdą jest, że dzieci mają głowy pełne zaskakujących pomysłów na twórcze urozmaicenie tradycyjnych lekcji. Dowód temu dają również w czasie organizowania różnych akcji lub udziale w cyklicznych przedsięwzięciach czy konkursach.

Podobnie rzecz miała się z przygotowaniem przez kl. V b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przestrzennych postaci, będących własną wizją bogiń i bogów – bohaterów mitologii greckiej. Zostały one wykonane z różnych materiałów, w ciekawy, a w wielu przypadkach nawet zaskakujący sposób. Każda była jedyna i niepowtarzalna w swoim rodzaju, wyposażona w charakterystyczne olimpijskie atrybuty.

Dobrze się składa, że dzieci zmobilizowane przez nauczyciela języka polskiego Przemysława Ciesielskiego ochoczo odpowiedziały na propozycję wykonania tych, co według mitycznych wierzeń byli boscy i nieśmiertelni.